Repræsentantskabet

troldRepræsentantskabet er den næsthøjeste instans i landsforeningen, efter generalforsamlingen, som er den højeste myndighed.

Repræsentantskabet har til opgave at arbejde videre med generalforsamlingens beslutninger og ud fra disse lægge kursen for arbejdet i Bifrost. Repræsentantskabet arbejder både med de store linjer for landsforeningen, og varetager konkrete opgaver så som planlægning af generalforsamlingen, besøg hos lokalforeninger og hvervning af nye foreninger.

Repræsentantskabet holder 4 weekendmøder årligt. Bifrosts repræsentantskab 2019 består af:

Formandskabet:

Maja Løvbakke
Forkvinde

 

 

 

 

Jacob Schulze
Næstformand

 

 

Forretningsudvalget:

Carina Enggård
Gnist
Region hovedstaden

 

 

 

Nickolaj Storgaard Oksen
Ripen Live
Region syd

 

 

 

Susanne Goldschmidt
Den Farvestrålende Fjer
Region hovedstaden

 

 

 

Øvrige Repræsentanter:

Christian Mandrup Møller
Føniks
Region syd

 

 

 

Christoffer Brunshøj
Føniks
Region syd

 

 

 

Frederik Nissen
Rollespilsfabrikken
Region hovedstaden

 

 

 

Jannick Vangkilde
Kompagni Gottheim
Region hovedstaden

 

 

 

Joan Ladekjær Ingwersen
Føniks
Region syd

 

 

 

Jonathan ”Owen” Vesth
Rollespilsfabrikken
Region hovedstaden

 

 

 

Malene Rasmussen
Føniks
Region syd

 

 

 

Marc Thomas
A New Hope
Region midtjylland

 

 

 

Matt Nicolaisen
Næstved Rollespilsforening
Region sjælland

 

 

 

Michael Lauenborg
Harreskoven
Region hovedstaden

 

 

 

Paul Sinding
Rollespilsfabrikken
Region hovedstaden

 

 

 

Rasmus Petersen
Den Farvestrålende Fjer
Region hovedstaden

 

 

 

Suppleanter:

Jonas Zimsen (1. suppleant)
Rollespilsfabrikken
Region hovedstaden

 

 

 

Morten Warrer-Madsen (2. suppleant)
Kompagni Gottheim
Region hovedstaden

 

 

 

 

 

Referater

Referat af mødet d. 04-02-2017 kan hentes hér

Referat af mødet d. 22-04-2017 kan hentes hér

Referat af mødet d. 26-08-2017 kan hentes hér

Referat af mødet d. 14-10-2017 kan hentes hér

Referat af mødet d. 05-01-2018 kan hentes hér

Referat af mødet d. 20-04-2018 kan hentes hér

Referat af mødet d. 17-08-2018 kan hentes hér

Referat af mødet d. 05-10-2018 kan hentes hér

Referat af mødet d. 04-01-2019 kan hentes hér

Referat af mødet d. 05-04-2019 kan hentes hér

Referat af mødet d. 30-08-2019 kan hentes hér

Referat af mødet d. 11-10-2019 kan hentes hér